Grzybica stóp – rodzaje, leczenie i profilaktyka

Leczenie

Leczenie przynosi najlepsze efekty, gdy rozpocznie się je jak najwcześniej, zaraz po wystąpieniu pierwszych objawów. Lekceważenie tej choroby, a także nieskuteczne zaleczenie grzybicy stóp, powoduje zazwyczaj jej nawrót i może doprowadzić do wielotygodniowych komplikacji. Istotnym elementem skutecznej terapii leczniczej jest wizyta i konsultacja z lekarzem dermatologiem. Może on nakazać wykonanie niezbędnych badań mykologicznych i mikrobiologicznych, które potwierdzą istnienie infekcji grzybiczej.

 

Jak domowymi sposobami leczyć grzybicę skóry? »

 

 

 

Przykładowe produkty pomagające w grzybicy stóp:

 

 

ACERIN FUNGI ACTIVE
nail_pen_sztyft

Zobacz cenę>>

ImazolimazolZobacz cenę >>

Acerin

acerinfungiactive

Zobacz cenę >>

 

 

 

Skuteczna terapia ma miejsce tylko wtedy, gdy stosuje się preparaty przeciwgrzybicze o działaniu grzybostatycznym i grzybobójczym.

 

Medycyna dysponuje obecnie nowymi metodami walki z grzybicą stóp, które likwidują to schorzenie poprzez jednorazową aplikację leku. Taki środek, zaaplikowany na zakażony obszar skóry, wytwarza na niej niewidzialną błonę, dzięki której w głąb skóry natychmiast wchłania się substancja przeciwgrzybicza, która atakuje ośrodki choroby. Takim lekiem jest np. Lamisilatt.

 

Ciekawym rozwiązaniem może być również laserowe leczenie grzybicy – poniżej znajduje się wideo na przedstawiające taki zabieg:

 

 

 

Obecnie półki sklepowe uginają się od przeróżnych medykamentów i lekarstw o zastosowaniu przeciwgrzybiczym. Od wszelakich maści i kremów po płyny do stosowania na skórę i aerozoli. Są to przeważnie leki oparte na lamizolu zapobiegające wzrostowi i rozmnażaniu komórek grzyba oraz atakujące enzymy, z których zbudowane są jego ściany komórkowe.

 

W cięższych przypadkach może być konieczne przyjmowanie antybiotyków, by zapobiec infekcji całego organizmu. O zastosowaniu właściwej terapii powinien zdecydować lekarz dermatolog, dlatego tak ważna jest wizyta u niego w celu postawienia właściwej diagnozy.

 

Zobacz jak domowymi sposobami leczyć grzybicę skóry? »

 

< wsteczLeczenie grzybicy

Lekceważenie tej choroby, a także nieskuteczne zaleczenie grzybicy stóp, powoduje zazwyczaj jej nawrót i może doprowadzić do wielotygodniowych komplikacji. Istotnym elementem skutecznej terapii leczniczej jest wizyta i konsultacja z lekarzem dermatologiem.

Grzybica międzypalcowa

Grzybica międzypalcowa jest zakażnym, przewlekłym schorzeniem wywoływanym głównie przez dermatofity. Statystyki podają dość niepokojące dane. Według nich z powodu grzybiczych chorób stóp cierpi co trzeci Polak, a co piąty ma również problem z paznokciami.

Nota prawna

UWAGA! TREŚCI NA STRONIE MAJĄ CHARAKTER WYŁĄCZNIE INFORMACYJNY I NIE MOGĄ BYĆ PODSTAWĄ DIAGNOZY ANI LECZENIA. ZADANIEM SERWISU JEST TYLKO EDUKACJA. KAŻDĄ DECYZJĘ W SPRAWIE LECZENIA NALEŻY NAJPIERW SKONSULTOWAĆ Z LEKARZEM.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017