Grzybica stóp – rodzaje, leczenie i profilaktyka

Kto jest narażony?

Maksyma „sport to zdrowie” weszła już do kanonu życia, jako symbol świadomego i zdroworozsądkowego podejścia do swojego ciała. Jednak uprawianie sportu, zwłaszcza wyczynowego, nijak się ma do prawidłowego trybu życia, a słowa „sport” i „zdrowie” przyjmują postać oksymoronu. Sportowcy narażeni są nieustannie na liczne urazy i obciążenia stawów, ale dotykają ich również inne choroby dość uciążliwe i wstydliwe. Jedną z tych chorób jest grzybica międzypalcowa (grzybica stóp), nazywana również „stopą atlety”. Oczywiście ta przypadłość „zwykłych śmiertelników” również nie omija, jednak najliczniejszą grupą cierpiącą z jej powodu są właśnie sportowcy.

 

Przykładowe produkty pomagające w grzybicy stóp:

 

 

ACERIN FUNGI ACTIVE
nail_pen_sztyft

Zobacz cenę>>

ImazolimazolZobacz cenę >>

Acerin

acerinfungiactive

Zobacz cenę >>

 

 

Ryzyko zarażenia obejmuje również ludzi z nadwagą, którzy niejednokrotnie borykają się z potliwością stóp, jedną z częstych przyczyn infekcji. W grupie podwyższonego ryzyka są również osoby cierpiące na cukrzycę, zaburzenia krążenia obwodowego kończyn dolnych, zaburzenia hormonalne, niedokrwistość, oraz inne dolegliwości, którym towarzyszy obniżona odporność układu immunologicznego.

 

Podatni na grzybicę stóp są również pracownicy kopalń, hut, policjanci, żołnierze, robotnicy budowlani i wszyscy ci, którzy w wyniku wykonywanych czynności pocą się.

Zdjęcia:

 

< wsteczLeczenie grzybicy

Lekceważenie tej choroby, a także nieskuteczne zaleczenie grzybicy stóp, powoduje zazwyczaj jej nawrót i może doprowadzić do wielotygodniowych komplikacji. Istotnym elementem skutecznej terapii leczniczej jest wizyta i konsultacja z lekarzem dermatologiem.

Grzybica międzypalcowa

Grzybica międzypalcowa jest zakażnym, przewlekłym schorzeniem wywoływanym głównie przez dermatofity. Statystyki podają dość niepokojące dane. Według nich z powodu grzybiczych chorób stóp cierpi co trzeci Polak, a co piąty ma również problem z paznokciami.

Nota prawna

UWAGA! TREŚCI NA STRONIE MAJĄ CHARAKTER WYŁĄCZNIE INFORMACYJNY I NIE MOGĄ BYĆ PODSTAWĄ DIAGNOZY ANI LECZENIA. ZADANIEM SERWISU JEST TYLKO EDUKACJA. KAŻDĄ DECYZJĘ W SPRAWIE LECZENIA NALEŻY NAJPIERW SKONSULTOWAĆ Z LEKARZEM.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017